Nořské značky, Knife brands, Besteckmarken, марки столовых приборов

www.nozirske-znacky.cz

 

Doposud získané značky výrobců nožů a chladných zbraní 

z České a Slovenské republiky.

(Publikováno: ALMANACH  NOŽE 2016 - Pavel Formánek)

 

Text pod obrázky:

1.

Andrejsek Leoš

ČR

Čáslav

 

Není známo zda ještě vyrábí.

2.

Andrýsek Jiří

ČR

Brno

Razník

 

3.

Bigas Rudolf

ČR

Kyselov

Razník

1. Používána asi od poloviny r. 1987.

2. Používána asi od poloviny r. 1987.

4.

Bouma Antonín

ČR

Sedlčany

Razník

Od r.1992 do r.1999 kdy zemřel.

5.

Bouma Antonín

ČR

Sedlčany

Razník

Od r.1992 do r.1999 kdy zemřel.

6.

Novotný Jaroslav

ČR

Kateřina

Lept

Od r. 1992 do června 2000 kdy zemřel.

7.

Brixi Jaroslav

ČR

Mohelnice

Razník

 

8.

Brixi Jaroslav

ČR

Mohelnice

Razník

 

9.

Brixi Jaroslav

ČR

Mohelnice

Razník

Kované nože.

10.

Brixi Jaroslav

ČR

Mohelnice

Razník

Nože z korozivzdorné oceli.

11.

Capák Matej

SR

Kanas

 

 

12.

Ducháček Richard

ČR

Habartov

 

 

13.

Eliáš Stanislav

ČR

Dolní Kounice

 

Používána od r.1993.Od r.1994, není známo zda vyrábí.

14

Kronďák Jiří

ČR

Praha

Razník

Značka je většinou skryta.

15.

Franta Ernest

ČR

Nýrsko

 

 

16.

Kalmár Milan

SR

 

 

 

17.

Hanuš a Hlaváček

ČR

Kladno

Razník

Používána od r. 1999, není známo zda vyrábí.

18.

Hofman Jan

ČR

Hluboká n. Vltavou

Razník

 

19.

Hons Karel

ČR

Plzeň

Razník

 

20.

Jackuliak Ján

SR

Rimavské Zalužany

 

 

21.

Jun Miloš

ČR

Radňovice

Razník

Používána od r.1972.

22.

Klabouch Pavel

ČR

Dobrá voda u Č.Budějovic

 

 

23.

Konvalina Jaroslav

ČR

Moravské Budějovice

Razník

Používána od r.1990, není známo zda vyrábí.

24.

Látka Milan

SR

Prievidza

Razník

 

Doposud získané značky výrobců nožů a chladných zbraní                                                                              z České a Slovenské republiky.

 

 

 

 

25.

Látka Milan

SR

Prievidza

Razník

 

26.

Lukáč Josef

ČR

Přemyslovice

 

 

27.

Maďarič Lubomír

ČR

Brno

Razník, lept

Používána od roku 1993.

28.

Marek Alfréd

ČR

Senec

 

V současné době nevyrábí.

29.

MECH

ČR

Vinoř

 

 

30.

MECH

ČR

Vinoř

 

 

31.

MECH

ČR

Vinoř

 

 

32.

MECH

ČR

Vinoř

 

 

33.

Melč Petr

ČR

Mutějovice

Razník

 

34.

Novák Lubomír, Ing.

SR

Zvolen

Rytí

Od r. 1991 do r. 1992. Od r.1992 nevyrábí.

35.

Petráček Miroslav

ČR

Liberec

Razník

i vsazení do střenky

Používána od června 1993. U mimořádných nožů vyryto jméno.

36.

Pok Josef a Otakar

ČR

Plzeň

Razník

 

37.

Pok Josef

Pok Otakar

ČR

Plzeň

Elektroabrasivně

Laserem

 

38.

Pospíšil Petr

ČR

Praha

Razník

Používána od února do července 1992.

39.

Pospíšil Petr

ČR

Praha

Původně razník, pak lept.

Používána od července r. 1992. Zakázkové nože jsou od dubna r. 1994 číslovány.

40.

Půda Jan

ČR

Bohuňovice

 

 

41.

Puliš Vladimír

SR

Horná Ves

Razník

Od r.1986, na nožích vyjímečně.

42.

Puliš Vladimír

SR

Horná Ves

Razník

Od r. 1991.

43.

Puliš Vladimír

SR

Horná Ves

Razník

Od r. 1992 na všech nožích.

44.

Šindelář

František

ČR

Chlumčany

Razník

Do dubna 1993.

45.

Šindelář

František

ČR

Chlumčany

Razník

Od dubna 1993.

46.

Slezák Jan

ČR

Nové Město na Moravě

Razník

 

47.

Šmidrkal

Lubomír

ČR

Velký Osek

Razník

 

 

48.

Staněk Lubomír

ČR

Velké

Pavlovice

Razník

Od r. 1982 do r. 1993

49.

Staněk Lubomír

ČR

Velké

Pavlovice

Razník

Od r. 1993 . Značka registrována u úřadu průmyslového vlastnictví.

50.

Svárovský

Vratislav

ČR

Kladno

Razník

V současné době údajně nevyrábí.

51

TEMPL

ČR

 

Razník

- někdy lept,vyjímečně kresba v damašku. Od r.1986.

52

TEMPL

ČR

 

Razník 

či kresba v damašku, používáno pouze na svářkovém damašku od r. 1990.

53

Ulč Josef

ČR

Plzeň

Razník

 

54. 

Vlna Ladislav

ČR

Moravské Budějovice

 

Od r. 1992, není známo zda doposud vyrábí.

55.

Zamrazil Bedřich

ČR

Vysoký Chlumec

Lept

 

56.

Zpěvák Zdeněk

ČR

Uherské Hradiště

Rytina

Od května do prosince 1993.

Není známo zda doposud vyrábí.

57.

Zpěvák Zdeněk

ČR

Uherské Hradiště

Rytina

Od 1.1.1994.

Není známo zda doposud vyrábí.

58.

Cuník Ján

SR

Poprad

 

 

59.

Grňo Miloš

SR

Bratislava

 

Asi od roku 1992, výška písmena cca 3 mm.

60.

Janků Jan

(LYNX)

ČR

Česká Lípa

Razník

Od r. 1993.

61.

Janků Jan

(LYNX)

ČR

Česká Lípa

Razník

Od r. 2000.

62.

Kreps Karel

ČR

Vysoké

Popovice

Razník

 

63.

Neuman Otto

SR

Štós

 

Také NEUMANN ŠTÓS,

dříve ŠTÓS – INOX.

64.

Ondruška Filip

SR

Prostějov

 

 

65.

Privrel Roman

SR

 

 

 

66.

Šánta „LASKY“ Ladislav

SR

Banská

Bystrica

 

 

67.

Šánta „LASKY“ Ladislav

SR

Banská

Bystrica

 

 

68.

Janča Zdeněk

ČR

Praha

 

 

69.

Bača Dušan

SR

Levice

Ryté

Razník

 

70.

Kliment Richard

ČR

Praha

 

 

71.

Horváth Filip

SR

Bratislava

Razník

 

 

72.

Brozman

& Sedláček

SR

Brezno

Razník

 

73.

Gecler Mário

SR

Pernek

Razník

Od r. 1992 do r. 1995.

74.

Gecler Mário

SR

Pernek

Razník

Asi od r. 1998.

75.

Weston Buddy

ČR

Liberec

Elektro-abrasivně

 

76.

Kováčik Róbert

SR

Tomašovce

 

 

77.

Murin Jozef

SR

Detva

 

Od roku 1992. Též  MURIN.

78.

Ostradický

Vicent

SR

Dolné Orešany

Razník

 

79.

Plichtík Ján

SR

Čierne

 

 

80.

Valo Anton

SR

Vel´ké

Lovce

 

 

81.

Kovodružstvo Sedlčany

ČR

Sedlčany

Razník,

lept

 

82.

Mikov

ČR

Mikulášovice

Razník,

lept

 

83.

SANDRIK

SR

Štós

Razník,

lept

 

84.

Gecler Eduard

SR

Pernek

Razník

Asi od roku 1999.

85.

Bouma

Miroslav, Ing.

ČR

Sedlčany

Lept

Od r. 1993.

86

Bouma

Miroslav, Ing.

ČR

Sedlčany

Lept

 

87.

HŠ Praha

ČR

Praha

Razník

Asi na 20 nožů asi do r. 1978.

88.

HŠ Praha

ČR

Praha

Razník

Asi od r. 1978.

89.

Vondráček Aleš

ČR

Uhlířské Janovice

Laser

Písmena a číslo značí materiál použitý na čepel.

90.

Pajl Josef

ČR

Sedlčany

Lept

 

91.

Tobolák Libor

ČR

Březůvky

Lept

 

92.

Ondruška Filip - "Hejkal"

ČR

Sovinec

 

 

93.

Jarý Michal        "Jakuza"

ČR

Benátky nad Jizerou

 

 

94.

Křehlík

Ferdinand

ČR

Havlíčkův Brod

 

 

95.

Strejček Pavel

ČR

Brno

 

 

96.

Vostatek Tomáš

ČR

Plzeň

 

 

97.

Hric Igor

SR

 

 

 

98.

Červenka Milan "Červ"

ČR

Ostrava

 

 

99.

Let Jaroslav "Hloh"

ČR

Mladotice

 

 

100.

Hrbek Ivo "Hamp"

ČR

Řepiště

 

 

101.

Purkrábek Jan

ČR

 

 

 

102

Horský Karel

ČR

Dražice

 

 

103

Horský Karel

ČR

Dražice

 

 

104

Pospíšil Jiří - "Pospa"

ČR

Jeníkovice

 

 

105.

Hermach Jan - "VYLON"

ČR

Ruda u  Rakovníka

 

 

106.

Jun Miloš

ČR

Radňovice

 

 

107.

Kovář Jaromír

ČR

Tábor

 

 

108.

Čurda Jiří

ČR

Rešice

 

 

109.

Cuník Ján

SR

Poprad

 

 

110.

Herák Jan

ČR

Dubičná

 

 

111.

Hrubý Petr - "Buck"

ČR

Újezd nad Lesy

 

 

112.

Leier Pavelk - "Bivoj"

ČR

Jeníkovice

 

 

113.

Janda Petr

ČR

Loučeň

 

 

114.

Lovětínský    Davuid

ČR

 

 

 

115.

Kotěra Jaromír

ČR

Hořičky

 

 

116.

Matejka Rudolf

SR

Rievidza

 

 

117.

Píš Ľubomír

SR

Rievidza

 

 

118.

Pomahač Jan

ČR

Praha

 

 

119..

Pomahač Jan

ČR

Praha

 

 

120.

SWORDS    Dachs Radim

ČR

Jílovice

 

 

121.

Strobach Gerd

ČR

Zlín

 

 

122.

Ševčík Jiří Kumo knives

ČR

Dýšina

 

 

123.

Zamrazil Bedřich

ČR

Vysoký Chlumec

 

 

124.

TT Knives   Tomíček Martin

ČR

Přetletice

 

 

125.

Kurota Filip

ČR

Ostrava

 

 

126.

Kyslinger Miloš

ČR

Dobronín

 

 

127.

Matas Václav

ČR

Volyně

 

 

128.

Man Vladimír

"Ládes"

ČR

Velký Týnec

 

 

129.

Man Vladimír

"Ládes"

ČR

Velký Týnec

 

 

130.

Man Vladimír

"Ládes"

ČR

Velký Týnec

 

 

131.

Man Vladimír

"Ládes"

ČR

Velký Týnec

 

 

132.

Deštěnský      Vojtěch

ČR

Napajedla

 

 

133.

Deštěnský      Vojtěch

ČR

Napajedla

 

 

134.

Pokorný  Milan

ČR

Liberec

 

 

135.

Pokorný Milan

ČR

Liberec

 

 

136.

Hofman Petr

ČR

Uherské Hradiště

 

 

137.

Hofman Petr

ČR

Uherské Hradiště

 

 

138.

Bareš Jaromír

ČR

Sedlčany

 

 

139.

Hutelyuk Ivan

ČR

Kňovičky

 

 

140.

Veselý Miloslav

ČR

Velké Meziříčí

 

 

141.

Karban Aleš

ČR

Kroměříž

 

 

142.

Šerák Jan

ČR

Bílovice nad Svitavou

 

 

143.

Šafařík Libor-"Libi"

ČR

Zlín

 

 

144.

Ševeček Pavel

ČR

Lhota u Konice

 

 

145.

Vadovič Anton

ČR

Lipov

 

 

146.

Majan Ľuboš

SR

Rimavská Sobota 

 

 

147.

Grygar Stanislav

ČR

Šumperk

 

 

148.

Dohnal Petr

ČR

Jaroměřice nad Rokytnou

 

 

149.

Dohnal Petr

ČR

Jaroměřice nad Rokytnou

 

 

150.

Hybler Martin

ČR

Zásada

 

 

151.

Hybler Martin

CR

Zásada

 

 

152.

Patěk Nikola

ČR

Brno

 

 

153.

Payma Ondřej

ČR

Žatec

 

 

154.

Rücker Tomáš

ČR

Dvůr králové nad Labem

 

 

155.

Moc Přemysl

ČR

 

 

 

156.

Stichenwirth Albert

ČR

Smržovice

 

 

157.

Rosecký Michal

ČR

Žďár nad Sázavou

 

 

158.

Slaba Josef

ČR

Větrov

 

 

 
 
 

Kalendář akcí

08.09.2021 06:44
Záznamy: 1 - 2 ze 2

Kontakt

Nože CZ - Pavel Formánek Ryneček 132
261 01 Příbram 3
604207224 noze-cz@volny.cz